< Powrót
3
marca 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
mat. prasowe
wystawa

Każdy może wesprzeć budowę Sopockiego Portu Zdrowia

Na fali dobra – to hasło Morskiej Wystawy Charytatywnej, która 22 marca odbędzie się w sopockiej klubokawiarni 3 Siostry. Wydarzenie zorganizuje Fundacja Sport na Zdrowie, a jej celem będzie zebranie funduszy na budowę nowoczesnego ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci. 

– Wystawa będzie pierwszym wydarzeniem zaplanowanym przez nas na ten rok informuje Patrycja Krzemińska z Fundacji Sport na Zdrowie. – Wszystkie zebrane podczas wystawy fundusze przeznaczymy na statutową działalność fundacji. A naszą największą potrzebą jest budowa ośrodka rehabilitacyjnego z dwoma basenami solankowymi wyposażonymi w windy dla niepełnosprawnych, salami rehabilitacyjnymi, grotą solną, tężnią solankową, salami naświetleń, gabinetami zabiegowymi i lekarskimi oraz salami do ćwiczeń i prowadzenia warsztatów. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek rehabilitacyjny w Polsce i w Europie – Sopocki Port Zdrowia. Teraz nasza fundacja może pomóc 450 dzieciom miesięcznie. Jesteśmy zależni od wynajmowanej od innych podmiotów infrastruktury i możliwości czasowych tych placówek. Kiedy powstanie fundacyjny ośrodek, nasze możliwości wzrosną i będziemy w stanie zorganizować zajęcia dla 2500 dzieciaków, nie tylko z Trójmiasta czy Pomorza, ale i z całej Polski.

Morska Wystawa Charytatywna to coś więcej niż ekspozycja pięknych i niebanalnych prac artystów o tematyce morskiej. Impreza rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do wieczora, podzielona jest na dwie części.

– Od godziny 11 do 17 zapraszamy wszystkich do odwiedzin w klubokawiarni – mówi Patrycja Krzemińska. – Na miejscu będzie można napić się herbaty, kawy, zjeść ciastko. Przy okazji każdy będzie mógł zaznajomić się z działalnością naszej fundacji, a także kupić fundacyjne gadżety czy zabawki. 22 marca to w Sopocie „weekend za pół ceny”, więc liczymy na dużą frekwencję spacerowiczów skuszonych niższymi cenami w kawiarniach i restauracjach. Około godziny 18, rozpocznie się część aukcyjna z udziałem kilkunastu filantropów, którzy będą licytować dzieła przekazane przez twórców i darczyńców na aukcję. Wśród nich będą przedmioty ofiarowane przez marszałka pomorskiego Mieczysława Struka. Mamy przedmioty wykonane na szydełku, obrazy i prace przestrzenne.

Wśród licytowanych przedmiotów znajdzie się także nietypowy obraz na żaglu namalowany przez gdyńską artystkę Annę Jarzynę ufundowany i przekazany na aukcję przez prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego, Bogusława Witkowskiego.

Morska Wystawa Charytatywna
Klubokawiarnia 3 Siostry
ul. Powstańców Warszawy 6, Sopot
22 marca, godz. 11-18

Wizualizacja Sopockiego Portu Zdrowia.

Misją powołanej w 2011 roku Fundacji Sport na Zdrowie jest niesienie pomocy, która pozwoli uwierzyć, że wszystko jest możliwe. Jako jedyna w Polsce, fundacja swoje działania kieruje do dzieci zmagających się z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak atopowe zapalenie skóry, astma i inne choroby alergiczne, otyłość, wady postawy czy choroby neurologiczne. Łącząc lata doświadczeń oraz współpracę z autorytetami medycznymi i fizjoterapeutami pracownicy fundacji udzielają wymiernego, a przede wszystkim kompleksowego wsparcia swoim podopiecznym. Prowadzą ośrodek, w którym zapewniają doskonałe połączenie rehabilitacji ze sportem, pomagają w terapiach i uczą jak „zarządzać” chorobą. Korzystają przy tym z dobrodziejstw Uzdrowiska Sopot, zwłaszcza z prozdrowotnych walorów sopockiej solanki i jej pozytywnego wpływu na choroby, którymi się zajmują. Terapia, edukacja i sport – takie połączenie daje fundacji możliwość udzielania kompleksowej pomocy. W roku 2013 z pomocy Fundacji korzystało około 20 dzieci miesięcznie, w 2019 było ich już ponad 450. Potrzebujących jest znacznie więcej, a chorych wciąż przybywa. Budowa Sopockiego Portu Zdrowia pozwoli poszerzyć grono dzieci, do których ze swoją ofertą Fundacja Sport na Zdrowie będzie mogła dotrzeć.

Strona Fundacji

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ