< Powrót
9
lipca 2019
Tekst:
mat. prasowe, dol
Zdjęcie:
mat. prasowe
Puchar Jezior Chmieleńskich

Puchar Jezior Chmieleńskich startuje w sobotę

Specjalny puchar ubiegłorocznej edycji regat o Puchar Jezior Chmieleńskich trafił do najmłodszego uczestnika rywalizacji, sześcioletniego Aleksandra Godlewskiego z UKS Tolkmicko. Komu przypadną trofea, te nadzwyczajne i „standardowe” tegorocznych pucharowych zmagań na jeziorze Kłodno, przekonamy się już w najbliższy weekend 13 i 14 lipca.

Puchar Jezior Chmieleńskich rozegrany zostanie w ramach V Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Zawodnicy rywalizować będą w klasach Optimist UKS i 0, Omega, Cadet oraz Open. Organizatorzy planują rozegranie sześciu wyścigów w każdej klasie.

Zgłoszenia wstępnego można dokonać drogą mailową na adres skrzypkowska.m@gmail.com lub joan.czerwionka@gmail.com w terminie do 12 lipca. Zgłoszenia będą też przyjmowane w dniu rozpoczęcia regat 13 lipca, w biurze regat  na stadionie gminnym ul. B. Grzędzickiego 28 pod sceną do godziny 10.

Program regat
sobota
godz. 10.30  – odprawa sterników
godz. 11.30-12:00 – start do pierwszego wyścigu

niedziela
godz. 10.30-11.00 – start do kolejnych wyścigów
godz. 14.30-15.00 – zakończenie i ogłoszenie wyników

Regaty organizowane są przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie oraz i Klub Sportowy Damroka Chmielno we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Imprezę dofinansowała Pomorska Federacja Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Cykl V Żeglarskiego Pucharu Kaszub jest organizowany z inicjatywy prezesa UKŻ Lamelka Kartuzy Mirosława Plichty i komandor klubu Hanny Kajety, przy współpracy z władzami gminy Kartuzy oraz gmin uczestniczących w pucharowej rywalizacji. Patronat medialny nad imprezą objął portal Żeglarski.info.

Kolejne regaty w klasyfikacji V ŻPK to Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, które rozegrane zostaną 10 i 11 sierpnia we Wdzydzach.

Zawiadomienie o Regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ