< Powrót
21
czerwca 2016
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Dariusz Olejniczak
Organizator regat Gdynia Doublehanded Yachtrace - Paweł Wilkowski.

Wyścig do Windawy startuje w sobotę

Siedemnaście załóg znajduje się na liście startowej pierwszej edycji Gdynia Doublehanded Yachtrace – Puchar Komandora YKP Gdynia. Regaty na trasie Gdynia – Ventspils – Gdynia potrwają od soboty 25 czerwca, do piątku 1 lipca.

Sygnał do startu wyznaczono na godz. 15, ale uroczystość rozpoczęcia regat zaplanowano na godz. 12 (Gdynia, Skwer Kościuszki, przy budynku Morskiego Instytutu Rybackiego – Akwarium Gdyńskie). Godzinę później, w Basenie Prezydenta, odbędzie się pokaz ratownictwa morskiego, a o 14, w tym samym miejscu, będzie można podziwiać paradę jachtów.

Będzie to jednocześnie indywidualna prezentacja jednostek biorących udział w regatach – w akwenie na wschód od Mariny Gdynia (na wysokości MIR). Publiczność będzie miała okazję przyjrzeć im się i zrobić zdjęcia.

28 czerwca przewidywany jest powrót i powitanie najszybszej jednostki regat. Zakończenie imprezy i wręczenie nagród odbędzie się 1 lipca, o godz. 18, w Gdyni na Skwerze Kościuszki (po powrocie wszystkich jednostek).

Tracking poszczególnych jachtów będzie można obserwować na bieżąco za pośrednictwem Żeglarski.info

Organizatorem imprezy pod patronatem Pomorskiego Związku Żeglarskiego, jest START-UP Paweł Wilkowski, we współpracy z Yacht Klubem Polski Gdynia.  

Więcej szczegółów na stronie: http://www.doublehanded.gdynia.pl/

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ